• Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Tüm Ekzom Dizileme: Gen analizi ile ulaşılmaya çalışılan sonuçların daha spesifik olmasını sağlayan All Exome Sekanslama ile; Genlerimizin yapılarının arasında yer alan, gen mutasyonlarının % 85'inin kaynağı olan genetik hastalıkların nedeni olan “Ekzom” olarak adlandırılan bölgelerin yüksek doğrulukla incelenebilmesi sağlanır.

Tüm Genom Dizileme: Tüm Genom Dizileme (Tüm Genom Sekanslama - WGS), gelişmiş sekanslama özelliklerine sahip bir kromozomal ve mitokondriyal DNA dizilemesinin tanıtılmasıdır. Tüm Ekzom Dizilemeden (WES) farklı olarak, mitokondrideki genlerin ve DNA'nın intron kategorilerini de incelemektedir.

Metagenomik - Mikrobiyota Analizleri: Metagenomik bilimi, son yıllarda çevresel numunelerden - toprak, su, insan vb. elde edilen genetik materyalin doğrudan incelenmesini içeren yeni bir araştırma alanı olarak çok önemli hale gelmiştir. Bu yöntemle, bir numunede bulunan mikroorganizmaların marker 16S rRNA genleri aynı anda dizilenebilir. 

Kanser Genetiği: Kanser Genetik testleri, yaşamınız boyunca kanser gelişme şansınızı tahmin etmenize yardımcı olur. Bunu, genleriniz, kromozomlarınız veya proteinlerinizdeki spesifik değişiklikleri arayarak yapar. Bu değişikliklere mutasyon denir. Bazı kanser türleri için genetik testler mevcuttur. Bunlar: Meme, Yumurtalık, Kolon, Tiroid, Prostat, Pankreas, Melanoma, Böbrek, Mide sayılabilir. Hiçbir genetik test, kesin olarak kanser geliştirip geliştiremeyeceğinizi söyleyemez. Ancak, çoğu insandan daha yüksek bir riskiniz olup olmadığını söyleyebilir. 

Bir mesaj gönderin, sizi arayalım.

Bizden Haber Alın

 © 2020 by elab laboratuvarları. Her Hakkı Saklıdır. 

info@elab.com.tr
0850 450 1 555